Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2012 m. kovo 16 d.

SEO: kodėl tai reikalinga jūsų rankdarbių verslui?Temos įžangai puikiai tinka ši mintis: „Tiesiog sukurkite interneto svetainę – ir į ją niekas neužeis“. Dauguma žmonių reikalingos informacijos ieško, naudodamiesi paieškos sistemomis (pavyzdžiui, Google). Be to, nemaža dalis šių žmonių nesivargina žvilgtelėti net į antrą ieškos rezultatų puslapį – apsilanko tose interneto svetainėse, kurių informacija pasirodo pirmame rezultatų puslapyje. Dėl šios priežasties verta daug dėmesio skirti optimizavimui paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization (SEO)). Raktiniai žodžiai rankdarbio antraštėje elektroninėse parduotuvėse ir tinklaraščio įrašuose. Skambūs ir kūrybiški antraščių pavadinimai yra įdomūs, tačiau ar jie vertingi, ieškant konkrečios informacijos? Pavyzdžiui, sukūrėte veltinio auskarus ir ketinate apie tai parašyti – kokius žodžius, jūsų manymu, žmogus įrašys paieškos laukelyje? 

Apsilankius interneto svetainėje „Dirbinys.lt“, galima pasižvalgyti į rankdarbius:

Dirbinys.lt raktiniai žodžiai
Ne tik nuotrauka, bet ir antraštė turi patraukti lankytojo dėmesį, kad būtų perskaityta detalesnė informacija apie rankdarbį. Šiame pavyzdyje 8 iš 14 rankdarbių aprašymų nenurodo, kas konkrečiai yra parduodama. Ar norėtumėte nusipirkti „minkštą ir pūkuotą“...kažką? 

Prieš rašydami rankdarbio antraštę, atlikite raktinių žodžių paiešką. Pirmiausia apsilankykite Google‘s Keyword Research Tool. Pasvarstykite, kokiais žodžiais būtų galima apibūdinti jūsų rankdarbį. Pavyzdžiui, aš pasirinkau frazę „auskarai iš veltinio“:

SEO rankdarbiams

Ši priemonė nustato ir kitus žodžių junginius, kurie siejasi su pasirinkta fraze, taip pat parodo, kiek kartų konkrečios frazės ieškoma per mėnesį. Verta atkreipti dėmesį į tokias frazes kaip „veltiniai auskarai“ ir „veltinio auskarai“. Savo kūrybiškumą galite pademonstruoti rengdami rankdarbio aprašymą, o antraštėje vertėtų nurodyti raktinius žodžius, tiksliai apibūdinančius rankdarbį, pavyzdžiui, „Pilki veltinio auskarai“. 

Jeigu kuriate daugiau rankdarbių iš veltinio, paieškokite raktinio žodžio „veltinio“:

Raktiniai žodžiai rankdarbiams

Atkreipkite dėmesį į frazes, kurių daugiausia ieškoma per mėnesį, įtraukite šias frazes į kitus tinklaraščio įrašus, skyrelį „Apie“ ir pan. Pasirinkite frazę, kurios konkurencija yra maža arba vidutinė. 

Jei rengiate tinklaraščio įrašą, antraštėje esančius raktinius žodžius paminėkite ir pačiame įraše – tai padės paieškos sistemoms (pavyzdžiui, Google) nustatyti, apie ką yra visas įrašas, nustatyti, kokios frazės nuolat kartojamos tekste. Visa tai padės pakilti į aukštesnę poziciją paieškos rezultatuose. 

Saitai su kitomis interneto svetainėmis. „Google“ paieškos rezultatuose matomesnės tos interneto svetainės, kurios turi daugiau saitų iš kitų interneto svetainių, kurios turi didesnį rangą nei jūsų interneto svetainė, jų tema yra panaši į jūsiškę, nuorodoje į jūsų svetainę vartoja jūsų interneto svetainėje minimus raktinius žodžius. Saitų į savo interneto svetainę galite sulaukti parengę kokybišką turinį su aktualia informacija, talpindami informaciją apie savo interneto svetainę į nuorodų katalogus (apie tai rašyta straipsnyje apie rankdarbių interneto svetainės populiarinimą). Komentarai kituose tinklaraščiuose taip pat veikia kaip nuoroda į jūsų interneto svetainę. 

Vidinės nuorodos. Paieškos sistemos indeksuoja jūsų tinklaraštį, peržvelgdamos jūsų tekstą ir nuorodas. Todėl tikslinga viename tinklaraščio įraše pateikti nuorodą į susijusį įrašą. Taip pat galite sugrupuoti įrašus į atitinkamas kategorijas ir surašyti jas puslapio šone (kaip suskirstyta šiame tinklaraštyje) arba pasitelkti programas, automatiškai parenkančias susijusius įrašus (šiame tinklaraštyje – „LinkWithin“). 

Reguliariai atnaujinamas turinys. Kuo dažniau rašysite ir skelbsite įrašus savo tinklaraštyje, tuo dažniau paieškos sistemos indeksuos paskelbtą turinį ir parodys paieškos rezultatuose. 

Raktiniai žodžiai interneto svetainės adrese. Jei yra galimybių, savo pasirinktus raktinius žodžius įtraukite į interneto svetainės adresą. Prieš tai patikrinkite, ar tokio adreso nėra – vardų tikrinimą galite atlikti čia

Vienas įrašas – viena tema. Paieškos sistemos geriau reitinguoja tuos puslapius, kuriuose aiškiai atskirtos temos. Galbūt ilgesnius įrašus galima skaidyti į mažesnes dalis? 

Interneto svetainės adreso pateikimas paieškos sistemoms. Jei sukūrėte puikų SEO, gali būti, jog paieųkos sistemos nesuranda jūsų puslapio ir negali jo indeksuoti. Todėl verta specialiai įtraukti interneto svetainės adresą, pavyzdžiui, į Google

Paveikslų formatavimas. Rankdarbių versle itin svarbios kūrinių nuotraukos, todėl atkreipkite dėmesį į paveikslų, kuriuos skelbiate savo tinklaraštyje ar elektroninėje paruotuvėje, pavadinimus. Paieškos sistemos stebi ne tik parašytą tekstą, bet ir paveikslų pavadinimus. Jei talpinate savo rankdarbio nuotrauką, įsitikinkite, jog paveikslo pavadinime yra rankdarbio pavadinimas. Kelis-žodžius-atskirkite-brūkšneliais. Tokiu būdu raktiniai žodžiai atsidurs paveikslėlio URL. 

Paveikslus taip pat galima apibūdinti, pasitelkiant „alt attribute“ – alternatyvų atributą, kuris paveikslą aprašo žodžiais. Šis sprendimas itin aktualus toms rankdarbių interneto svetainėms, kurių turinį daugiausia sudaro nuotraukos – šiuos aprašymus paieškos sistemos indeksuoja (tačiau neteikia labai didelės svarbos), todėl aprašyti paveikslai dažniau pasirodo paieškos rezultatuose (pavyzdžiui, atliekant „Google“ vaizdų paiešką). Tokiu būdu paieškos sistemos jūsų pasirinktą paveikslą susieja jame pavaizduotu turiniu. Tokį tekstą pridėti gana paprasta. 


Pavyzdžiui, aukščiau esančią nuotrauką galėtų apibūdinti toks tekstas kaip „Popierinio rankdarbių stendo idėja“. Tuomet alternatyvus atributas atrodytų taip (jei naudojatės „Blogger“ platforma, pasirinkite „Redaguoti HTML“) :

<img src="popierinio-rankdarbiu-stendo-ideja.jpg" alt="Popierinio rankdarbių stendo idėja" /> 

Aprašant konkretų rankdarbį, galimi įvairūs pasirinkimai.

Nelabai geras pasirinkimas:

<img src="veltinio-slepetes.jpg" alt=""/>

Geresnis pasirinkimas:

<img src="veltinio-slepetes.jpg" alt="Veltinio šlepetės"/>

Geriausias pasirinkimas:

<img src="veltinio-slepetes.jpg" alt="Raudonos moteriškos veltinio šlepetės"/>

Vengtinas pasirinkimas:

<img src="veltinio-slepetes.jpg" alt="veltinio šlepetės veltinio darbai darbai iš veltinio veltinio gaminiai rankdarbiai iš veltinio veltinio batai">

Alternatyvus atributas turėtų būti apibūdintas kiek įmanoma trumpiau, nebūtina aprašyti visko, kas matyti paveiksle – paaiškinimas turi atspindėti tai, kaip šis paveikslas siejasi su šalia jo esančiu tekstu. Į minėtą aprašymą įtraukite raktinių žodžių.

Taigi SEO gali padėti padidinti lankytojų srautą į jūsų interneto svetainę ir netiesiogiai padidinti rankdarbių pardavimą. 


Vilija Butėnienė


Šaltiniai 


2 komentarai:

Kukuruku rašė...

Prie nuotraukų dar verta paminėti raktažodžius, rašomus "alt text" laukelyje. Tas ypač aktualu rankdarbiams, manau, nes dažnai ieškoma jų per paveiksliukų, o ne tekstinę paiešką.

Rinkodara rankdarbiams rašė...

Dėkoju Kukuruku už vertingą pastebėjimą - įrašas papildytas informacija apie „alt attribute“.

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...