Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2012 m. kovo 27 d.

„Mados infekcijos“ seminaras (2 dalis). Kaip pradėti savo rankdarbių verslą?


Mados infekcijos seminaras: kaip pradėti savo rankdarbių verslą

1-os dalies tęsinys.

Įspūdžiai iš „Mados infekcijos“ seminaro: Inga Ostrauskienė iš VšĮ „Versli Lietuva“ pasakojo, kaip sukurti savo verslą, į kokius svarbius veiksnius atsižvelgti, kokią verslo formą pasirinkti, kur rasti verslo plano skaičiuoklę ir daug kitų svarbių dalykų. 

Tinkama verslo idėja. Šiuo atveju rankdarbių kūrimas turėtų būti ne tik jūsų saviraiška, bet ir nešti pelną. Pasidomėkite konkurentais: kokius rankdarbius jie pardavinėja, kokią kainą nustato, kokias prekybos vietas pasirinko. Tiriant potencialių pirkėjų rinką, pranešėja siūlo atkreipti dėmesį į rinkos dydį, pavyzdžiui, pasvarstyti, ar kurti drabužius vaikams, jei gimstamumas mažėja. Tačiau rankdarbių kūrimo procesas pakankamai ilgas, dirbiniai unikalūs, todėl norint pasiekti tikslinius pirkėjus, didesnį dėmesį vertėtų skirti kitiems kriterijams. Pavyzdžiui, išsiaiškinti, kokioms progoms dažniausiai perkami rankų darbo drabužiai vaikams, kokios populiarios jų pirkimo vietos. 

Verslo forma: individuali veikla ar įmonė? Individualią veiklą galima plėtoti pagal verslo liudijimą arba pagal pažymą (daug naudingos informacijos šia tema galite rasti „Verslios Lietuvos“ straipsnyje apie individualią veiklą nesteigiant įmonės). Įsigijus verslo liudijimą, fiksuoto dydžio mokestis sumokamas iškart, o, vykdant veiklą su pažyma, mokesčiai skaičiuojami nuo faktiškai gautų pajamų. Taip pat galima steigti viešąją įstaigą, uždarąją akcinę arba akcinę bendrovę – pastarosios labiausiai paplitusios (patarimus, kurią iš šių formų pasirinkti, rasite „Verslios Lietuvos“ straipsnyje apie įmonės steigimą). Viešąją įstaigą galite steigti, jei neketinate siekti pelno, o vykdyti visuomenei naudingą veiklą, pavyzdžiui, ugdyti jaunimą mokydami amato. Šiame etape taip pat siūloma pasidomėti reikalingais leidimais ir licencijomis, spręsti su patalpomis, logistika ir darbo priemonėmis susijusius klausimus. 

Personalas. Vertėtų išsiaiškinti, kokių darbuotojų reikia ir kaip juos pritraukti. Galima kreiptis į darbo biržą su galimybe gauti mokesčių nuolaidą. Į verslo liudijimą galima įtraukti giminystės ryšiais su jumis susijusį asmenį, kuris pagelbėtų veikloje. Asmenis galima įdarbinti pagal autorinę ar darbo sutartį. Šiame etape taip pat svarbu nuspręsti, kaip bus motyvuojami darbuotojai, norint juos išlaikyti (atlyginimu, palankiomis darbui sąlygomis, įdomiu darbu). 

Finansai. Patariama apyvartinių lėšų turėti dviem ciklams, kai vienas ciklas apima veiksmus nuo investicijos į medžiagas, priemones iki pinigų iš pirkėjo gavimo. Apyvartinių lėšų turi pakakti ne tik rankdarbių gamybai reikalingoms medžiagoms pirkti, bet ir pastoviosioms išlaidoms – mokesčiams už komunalinius patarnavimus, darbo užmokesčiams – padengti (daugiau apie tai – straipsnyje apie rankdarbių kainą). Pagrindinis nuosavo verslo finansavimo šaltinis – savos lėšos. 

Struktūra. Kad ir kokią verslo formą pasirinktumėte, derėtų žinoti, jog reikės atlikti vadovo, buhalterio, gamintojo ir pardavėjo vaidmenis. Vienu atveju tai gali daryti skirtingi žmonės, kitu (pavyzdžiui, individualios įmonės atveju) – tas pats asmuo. 

Valdymas. Sukūrus verslą, valdomos trys pagrindinės sritys: finansai, gamyba ir rinkodara. Planuodami verslą, galite atlikti specialius klausimynus, kurie padės nustatyti finansinę verslo naudą, išsiaiškinti verslui keliamus reikalavimus. Planuojamo kurti verslo perspektyvas ir rezultatus nustatyti padės verslo plano skaičiuoklė. Pirmaisiais veiklos metais galite pasinaudoti nemokamais mokymais konsultacijomis (sąlygos ir išsamesnė informacija čia).


Vilija Butėnienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...