Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2012 m. kovo 25 d.

Keli patarimai prekiaujantiems rankdarbiais internete

Nemaža dalis rankdarbių gamintojų savo kūriniais prekiauja ne savo svetainėje, bet elektroninėje parduotuvėje ar portale, vienijančiuose daug kitų rankdarbių pardavėjų. Šįsyk „Rinkodara rankdarbiams“ žvalgėsi po rankdarbių parduotuvėles interneto svetainėje „Manodrabužiai.lt“. Pristatykite prekinį ženklą. Kažin kodėl dauguma interneto svetainės „Manodrabužiai.lt“ narių, prekiaujančių rankdarbiais, šią skiltį praleidžia arba įrašo bendrinį žodį, jų junginį, pavyzdžiui „rankų darbo“. Verčiau būtų parašyti savo „Facebook“ puslapio ar konkretaus albumo pavadinimą, interneto svetainės pavadinimą ar pan., kad žmonės geriau įsidėmėtų jus ir jūsų kūrinius. Pavyzdžiui, „Pavasarinės sagutės :)“ yra ir „Manodrabužiai.lt“ krautuvėlės, ir „Facebook“ albumo pavadinimas, todėl susidomėję pirkėjai gali apžiūrėti ir daugiau kūrinių. 

Paminėkite savo rankdarbių pavadinimą

Paminėkite savo rankdarbių pavadinimą

Kūrėjo pavadinimą galima užrašyti ir ant nuotraukos.

Rankdarbių pavadinimas ant nuotraukos


Taip pat galite patalpinti nuorodą į savo interneto svetainę ir pan. Pavyzdžiui, nuorodos į rankdarbių kūrėjos interneto svetainę, gerbėjų puslapį socialiniame tinkle:

Nuoroda į rankdarbių gerbėjų puslapį Facebook'e


Aiškiai nurodykite rankdarbio dydį. Pažiūrėjus į nuotrauką, paprastai sudėtinga nustatyti rankdarbio dydį, todėl vertėtų iš anksto išvengti tokių pirkėjų klausimų, nurodant rankdarbio ilgį ir plotį (kartais – skersmenį).

Nurodytas rankdarbio dydis


Aprašyme paminėkite, jog tai – rankų darbas. Ieškant rankų darbo papuošalų ir naudojantis svetainės paieška, tokie rankdarbiai tampa lengvai randami.

Nurodyta, jog rankų darbo

Apibūdinkite rankdarbio sudėtį. Kartais, pamačius rankdarbio nuotrauka, sunku suprasti, iš ko pagamintas rankdarbis, todėl vertėtų aprašyti jo sudėtį. Pavyzdžiui, kaip tai padarė krautuvėlė „Steampunkerie“.

Nurodyta rankdarbio sudėtis

Laikykitės lietuvių kalbos taisyklių. Nors rankdarbių pardavėjai nėra žurnalistai ar rašytojai, kurie primygtinai turi laikytis lietuvių kalbos reikalavimų, tačiau jų paisyti vis vien derėtų. Pristatydamas savo kūrinius potencialiems pirkėjams, rankdarbių pardavėjas turėtų rūpintis įvaizdžiu, kurį sudaro ne tik pagamintas rankdarbis, jo nuotrauka, bet ir taisyklingas aprašymas. Taigi klaviatūra reikėtų išmokti surinkti tokias raides kaip „š“, „ų“, „ū“, „ž“ ir t.t.


Vilija Butėnienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...