Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2011 m. spalio 20 d.

Rankdarbių kūrimo tendencijos 2012-iesiemsAr žinote, kokios yra 2012-ųjų meno dirbinių ir rankdarbių kūrimo tendencijos? JAV organizacija „Arts Business Institute“, meno dirbinius kuriančius ir jais prekiaujančius žmones mokanti verslo subtilybių, dėsto, kokios ateinančių metų tendencijos turėtų pasireikšti rankdarbių versle. Ar savo kūryboje naudojate šiuos elementus? 

Tam tikrų tendencijų taikymas kūryboje nereiškia, jog jūsų kūriniai labai supanašės į kitų kūrėjų rankdarbius: bendras tendencijas galite interpretuoti labai savitai, populiarius įvaizdžius paversti meno kūriniais ir taip sudominti tikslinius pirkėjus. 

Pirma tendencija – kas nors perdirbta

Pakartotinai panaudotos, patvarios ir ekologiškos prekės pirkėjus šiuo metu domina labiausiai. Jei rankdarbiams (jų pakuotei!) kurti naudojate ekologiškas, perdirbtas medžiagas, paskelbkite apie tai reklamuodami savo kūrinius, parašykite savo interneto svetainėje ar tinklaraštyje, paminėkite tai aprašydami savo rankdarbius elektroninėse parduotuvėse (pavyzdžiui, „Etsy“). 
„Green Veranda“ rankinės

Pavyzdžiui, Brazilijoje veikianti organizacija „Green Veranda“ gamina rankines, aksesuarus ir daiktus namų dekorui iš perdirbtų laikraščių, medvilnės ir džiuto. Negana to, kiekvienas parduotas gaminys „grįžta į gamtą“ – pardavus aksesuarą pasodinamas medis. 

Kita panaši iniciatyva – „Solmate Socks“, kai iš perdirbtos medvilnės gaminamos įvairių raštų ir spalvų, tarpusavyje nederančios kojinės. 

Antra tendencija – veltinis

Šiltas, linksmų spalvų, jaukus veltinis nuolat populiarėja: iš jo gaminami papuošalai, drabužiai, itin dailų veltinio apavą kuria Lietuvos kūrėjai „Metafora vilnos debesy“, „Veltiniai.lt“, „Zaves Felt“. Veltinio gaminiai pamėgti dėl patvarumo, pirkėjai nuolat domisi naujomis formomis ir faktūromis. 

Dizainas: „Metafora vilnos debesy“

Trečia tendencija – robotai ir monstrai

Linksmi, iš įvairių nereikalingų medžiagų, dalių sukurti žaislai-suvenyrai, skirti ne tik žaisti, bet ir kolekcionuoti, dovanoti. Šių rankdarbių kūrimu itin susidomėjęs Will Wagenaar jais prekiauja elektroninėje parduotuvėje „Etsy“

Pee-Wee. Dizainas: Will Wagenaar

Ketvirta tendencija – juvelyriniai dirbiniai iš alternatyvių medžiagų 

Alternatyvių medžiagų paiešką papuošalams kurti lėmė didėjanti brangiųjų metalų kaina. Todėl kūrėjai nuolat ieško įvairių naujų derinių: nemetalinių medžiagų, sidabru dengtų, alavo, aliuminio, bronzos, žalvario, stiklo. „8 Petals“ kuria įvairius papuošalus ir aksesuarus iš stiklo. 

Dizainas: „8 Petals“

„Smart Glass Jewelry“ siūlo papuošalus iš perdirbtų vyno, gaiviųjų gėrimų ir alaus butelių. 

Dizainas: „Smart Glass Jewelry“
Dar vienas kūrėjas, savo kūrinius pavadinęs „Simply wood rings“, kuria žiedus iš įvairių rastų detalių: medžio gabalėlių, senų brangenybių likučių, muzikos instrumentų detalių. 
Dizainas: „Simply wood rings“

Penkta tendencija – praeities ilgesys 

Retro ir vintažas išlieka populiarūs: prijuostės, rankinės, papuošalai. Pavyzdžiui, „Layla Grayce“ siūlo vintažinio stiliaus virtuvines prijuostes. 

Dizainas: „Layla Grayce“
Taip pat madingi sušiuolaikinti vintažiniai daiktai, suteikiant jiems naują formą. 

Šešta tendencija – įvairių kultūrų derinys 

Rankdarbiai kuriami, derinant elementus iš įvairių kultūrų ir tradicijų. Taip padarė „Paradox Pottery“, sukurdami tokią vazą.

Dizaineris Jim Whalen

Septinta tendencija – neišbaigtumo įspūdis 

Natūrali mediena, gamtoje rastas medis, palikti įvairūs defektai, vieliniu šepečiu šveisti, šiurkštūs, laukui skirti paviršiai. Tokius kūrinius pristato Douglas Thayer: suolelis „Dan“ pagamintas iš raudonmedžio ir cemento su vario apdaila. 

„Dan“. Dizaineris Douglas Thayer

Aštunta tendencija – faktūra 

„Arts Business Institute“ nurodo, jog ši tendencija ypač stipri. Žmonės nori paliesti daiktus, kurių paviršius būtų ne toks įprastas, kaip masinės gamybos gaminių. Susanne Williams iš Willi Nilli siūlo neįprastos faktūros rankines. 

Nuotrauka Meg Spielman. Dizainas Susanne Williams

Šiurkštesnio paviršiaus gaminius kuria „reCollect“: įvairūs vienetiniai aksesuarai gaminami iš padangų, perdirbtų diržų, dviračio pedalų, grandinių. Maža rankinė pagaminta iš seno vaikiško dviračio vidinės kameros. 

Dizainas: „reCollect“

Šaltinis 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...