Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2011 m. rugsėjo 5 d.

„Sostinės dienų“ mugė


„Sostinės dienų“ mugė tikrai buvo dūzgianti, joje tikrai dalyvavo griežtą atranką perėję rankdarbių kūrėjai: mugės svečiams buvo pristatomi patys meniškiausi, dailiausi ir įdomiausi kūriniai. Tačiau akį traukė ir profesionaliai, išradingai įrengti prekystaliai. Pastebima tendencija rankdarbius išdėlioti senoviniuose lagaminuose, iškabinti prabangiuose rėmuose, prisegti ant šilkinių pagalvėlių. Senieji amatai buvo demonstruojami stilizuotose, to laikmečio dvasią atspindinčiose pavėsinėse. Papuošalai ir lėlės sudėti į senovinius, puošniais audiniais išklotus lagaminus ir skrynias. Visa tai sukuria senųjų mugių įspūdį, tarsi primenant lankytojams iki šių dienų išlikusias vertybes, skatinant sugrįžti į malonius prisiminimus ir kuriant jaukumą. 


Rankdarbių kūrėjai taip pat pasirinko daugiafunkcius stendus: jie atkartoja rankdarbių stilių, pabrėžia kuriamą nuotaiką, suteikia foną, kuriame dar labiau išryškėja rankdarbių detalės, suteikia galimybę gražiau išdėstyti rankdarbius, o lankytojams – patogiau juos apžiūrėti. 
Keli prekystaliai itin išsiskyrė iš kitų: papuošalų stendo laikikliais tapo stilingos, iš medžio drožtos figūrėlės; 


papuošalams eksponuoti pasirinktas medinis stendas – senovinė, apsilaupiusių pastelinių dažų siena, su stilingai ant vinių sukabintais kūriniais. Romantiškas, meniškas, vasariškas stilius derinamas su jaunatvišku linksmumu: stendo viduryje įtaisytas veidrodis, praeivius patraukiantis klausimu: „kas pasaulyje gražiausias?“ 


Mugėje buvo galima pasigrožėti (ir į save pasižiūrėti) įdomaus dizaino veidrodžiu ir stendu. 


Papuošalų, drabužių, interjero detalių, rankų darbo muilo kūrėjai pasirūpino išradingomis iškabomis. 


Išskirtinai ir prabangiai atrodė papuošalai, eksponuoti ant pagalvėlių. 


Senovinio stiliaus rėmuose demonstruoti papuošalai atrodė prabangiai, o minimalistinio stiliaus rėmuose – šiuolaikiškai. 


Rankdarbių etikečių buvo įvairiausių: su kūrėjo inicialais, svetainės ar galerijos pavadinimu; įvairių dydžių ir prie rankdarbių derančių atspalvių. 


Pirkėjus taip pat traukė rankdarbių gausa ir kūrėjų įvairiapusiškumas – toje pačioje vietoje buvo galima įsigyti natūralios kosmetikos ir rankų darbo papuošalų, apžiūrėti floristikos kompozicijų. Kaip galima pastebėti, „Sostinės dienų“ mugė buvo tikra vasaros minčių lietaus ir kūrybingo rankų darbo sukurto derliaus šventė. O išradingumo netrūko tiek kuriant rankdarbius, tiek juos pristatant mugės lankytojams.

Vilija Butėnienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...