Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2011 m. rugpjūčio 28 d.

Šv. Baltramiejaus amatų mugė - pasigrožėti ir pasimokyti
Paskutinį vasaros savaitgalį Vilniuje vykusi šv. Baltramiejaus mugė traukė ne tik senaisiais amatais, bet ir dirbinių pateikimu. Verta apžiūrėti amatininkų prekystalius ir atkreipti dėmesį į kai kurias detales. 

Siekiant perteikti senovės dvasią, amatininkai vilkėjo tų laikų drabužiais.

Senieji amatai buvo demonstruojami mugės lankytojams.
Amatininkų dirbiniai ir prekystaliai - itin suderinti. Netrūko senovinių dirbinių, panaudotų kaip puošybos detalės.


Amatininkai savo dirbinius pristatė kurdami pasakojimus ir istorijas.


Dirbiniai mugėje buvo pateikti kūrybiškai: naudoti tiek šiuolaikiški audiniai ir stovai,


tiek ir natūralių spalvų ir audinių deriniaiPapuošalai, išdėlioti ant kailių, sukuria prabangos įspūdį.


Kaina, užrašyta ant šiurkštaus kartono skiautės.


Keletas dirbinių turėjo informacines etiketes: odiniai rankų darbo batai ypatingi dėl istorinio dizaino - tai svarbi informacija, kurią dera pabrėžti mugės lankytojams. Be to, šios etiketės dera su gaminiais, kadangi taip pat pagamintos iš odos.Profesionalumo suteikia amatininkų vėliava, plevėsuojanti šalia palapinės.


Senovės įspūdis kurtas papuošalus sudėjus į senovines pintas dėžutes.


Papuošalai demonstruojami specialiame stende ir dera su šalia pakabintais paveikslais, vaizduojančiais senąjį amatą - gintaro papuošalų gamybą.


Mugėje buvo galima ne tik stebėti, kaip gaminami dirbiniai, bet ir patiems dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse - siūlyta sukurti dirbinių ir molio. Tokia galimybė pritraukė daug smalsuolių.Tačiau buvo ir keli sprendimai, kurių mugėje vertėjo vengti. Tai netinkamai pateiktas dirbinys, turėjęs pritraukti daugiau lankytojų. Kailių dirbinius turėjęs reprezentuoti prabangus kailis buvo patiestas ant grindinio. Dėmesį atkreipia, tačiau prabangiau, kokybiškiau būtų atrodęs pakabintas ant specialaus stovo.


Mugėje taip pat didžiausią dėmesį vertėtų skirti lankytojams, besidomintiems rankdarbiais. Ir vengti lėkščių su maistu ant prekystalio.


Nepaisant smulkių trūkumų, mugė išties buvo stilinga kokybiškų dirbinių šventė.
Daugiau nuotraukų ir pasakojimo apie mugę galite rasti čia.

Ar jūs lankėtės šioje mugėje? Kokie jūsų įspūdžiai?

Vilija Butėnienė

3 komentarai:

Skaitytoja rašė...

Labai įdomi mugė ir išties, traukianti ne vieno praeivio akį :)Aišku, jog kaip ir visose kitose, panašaus pobūdžio mugėse, neišvengta klaidų, tačiau juk būtent iš to ir mokomasi :)

Skaitytoja rašė...

O straipsnio autorei - pagyrimai už idomiai parinktas temas! Kiekvieną kartą stebinate išradingumu :)

Rinkodara rankdarbiams rašė...

Dėkoju už jūsų nuomonę :) Dėl trūkumų mugėse - jie išties labai menki, palyginti su išradingumu, rankdarbių originalumu, kuris pristatomas mugės lankytojams. Artimiausiu metu skelbsiu dar daugiau temų apie muges, nes jų nusimato net keletas.

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...