Kaip pristatyti save rankdarbių rinkoje?

Padidinti savo, kaip rankdarbių kūrėjo, žinomumą, galima 5 etapais. Vienas iš jų – nuolatiniai pranešimai apie jūsų kūrybą spaudoje. Priežasčių, kodėl apie jus turėtų parašyti žurnalistai, nemažai...

Kaip tinkamai aprašyti rankdarbį?

Geras rankdarbio aprašymas įtikina potencialius pirkėjus įsigyti rankdarbį. Jis ypač svarbus prekiaujant internete, kadangi elektroninės parduotuvės lankytojai neturi galimybės asmeniškai apžiūrėti rankdarbio.

Rankdarbių mugė: prieš ją ir jos metu

Kokius veiksmus atlikti, į ką atkreipti dėmesį dalyvaujant rankdarbių mugėje? Apsisprendus dalyvauti mugėje ir iki jos pradžios likus 1 – 2 mėnesiams, reikėtų...

Kas sudaro rankdarbių kainą?

Tam tikrais atvejais atsiranda prieštaringumų tarp stipraus kūrėjo emocinio ryšio su rankdarbiais ir būtinybės įvertinti rankdarbius pinigais. Kartais tokie prieštaringumai nulemia, jog rankdarbiams nustatoma per didelė arba per maža kaina.

Kaip sudominti rankdarbių pirkėjus?

Klausykite pirkėjų. Klauskite jų nuomonės dėl naujų rankdarbių dizaino, išklausykite jų pageidavimus. Būkite kantrūs ir maloniai patarkite, padėkite visiems pirkėjams...

2011 m. birželio 30 d.

Vaizdinės medžiagos reikšmė rankdarbių interneto svetainėje (2 dalis)

1-os dalies tęsinys
Straipsnio apie vaizdinės medžiagos rankdarbių interneto svetainėje taikymą ir pavyzdžius tęsinys.

Dėmesį atkreipiantys straipsniai

Kai kurie straipsniai būna svarbesni, todėl gerai būtų juos išskirti iš kitų: pateikti antraštę kitos spalvos fone, prie straipsnio priderinti nuotrauką. 
„Craftzine“ straipsnius atskiria dviem būdais: antrašte ryškiame fone ir nuotrauka.

Nukreipimas į susijusius puslapius

Paveikslai arba nuotraukos gali padėti atkreipti lankytojų dėmesį ir paskatinti apsilankyti susijusiuose puslapiuose arba tos pačios svetainės tam tikroje skiltyje, kuri mažiau pastebima. 

Rankdarbius kurianti bendruomenė „The purl bee“ pateikia nuorodą-paveikslą į svetainę, kurioje kartu su kitomis įmonėmis ir žurnalais pateikia naudingą informaciją apie rankdarbių kūrimą. 

Tinklaraštyje apie rankdarbius įkelta nuoroda-paveikslas į tų pačių kūrėjų rankdarbių forumą.

Bendruomenė

Savo svetainėje galite naudoti programas, skaičiuojančias jūsų bendruomenės dydį: „Facebook“ gerbėjų skaičių, sekėjų skaičių ir panašiai. 

Svetainėje „Jolitos rankdarbiai“ pateikta išsami statistika apie lankytojus, naudojant kelias programas.

Tinklaraštyje apie skrebinimą „Mano kūrybinis kampelis“ taip pat pateikiamos kelios skirtingą statistiką apie lankytojus vaizduojančios programos. 

Abiejose svetainėse lankytojų statistika vaizduojama lango apačioje.

Rankdarbių kūrėjo nuotrauka

Kūrėjo nuotrauka rankdarbių svetainėje ar tinklaraštyje sukuria daugiau pasitikėjimo ir ryšį su svetainės lankytojais. Be to, žmonėms smalsu, kas sukūrė jiems patinkančius rankdarbius ir nuolat siūlo įkvepiančias idėjas. 

„Nexstitch“ pateikia rankdarbių autorės ir svetainės įkūrėjos nuotrauką ir trumpą jos gebėjimų aprašymą.

Svetainėje „Cutting above“, šoninėje juostoje pateikta autorės nuotrauka ir trumpai aprašyta svetainė.

Rėmėjai

Svetainės lankytojus galima supažindinti su jūsų svetainės ar tinklaraščio rėmėjais, įkeliant jų logotipą. Reikėtų pasidomėti, ar rėmėjai leidžia pateikti savo logotipą. 

Svetainėje „Scrapping.lt“ pateikta atskira „Rėmėjų ir draugų“ skiltis, kurioje nurodyti įvairių svetainių, leidinių ir įmonių logotipai. 

Laimėjimai ir apdovanojimai

Kai kurie rankdarbių kūrėjai užsienyje yra laimėję įvairiuose konkursuose, todėl savo svetainėje nurodo apdovanojimų logotipus. 

Svetainė „Imagenation“ pateko į rankdarbių kūrėjų penkiasdešimtuką, buvo atrinkta į rankdardarbių svetainių sąrašą. 

Rankdarbių kūrėja Jak Heath gavo apdovanojimą už 2010 metų rankdarbių tinklaraštį, o apdovanojimo logotipą įkėlė į savo svetainę. Kūrėja taip pat pateikia vaizdinę medžiagą, susijusią su jos naryste skaitmeniniame rankdarbių kūrėjų dailės centre. Lietuvos rankdarbių gamintojai taip pat gali nurodyti narystę su veikla susijusiose bendruomenėse ir pateikti tų organizacijų logotipą. 

Visų vaizdinės medžiagos rankdarbių interneto svetainėje būdų taikyti nebūtina: jie turi derėti tarpusavyje, nenukreipti dėmesio nuo esminės svetainės dalies – rankdarbių nuotraukų ir jų aprašymo. Kad rastumėte tinkamą derinį, verta nuspręsti, ko tikitės iš svetainės lankytojų: ar jie turėtų prisijungti prie jūsų socialiniame tinkle, užsisakyti naujienas paštu ir pritaikyti vaizdinę medžiagą, kad būtų pasiektas norimas tikslas.


Vilija Butėnienė

Šaltinis


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...